Kurumsal Ofis Temizliği Detayları

Murat RANDA - 2016-12-23


Düzenli ofis temizliklerinde diğer ankara temizlik şirketlerine göre EBMR Grup Kurumsal Temizlik Hizmetleri, temizlikten ziyade hizmet verilecek ofisin çevre faktörlerinide baz alarak hijyen ve düzen konusuna da önem göstermektedir. Düzenli ofis temizliği alan kurum yada kuruluşların genelde firma değiştirme taleplerinin nedeni ni sorduğumuzda karşımıza çıkan 2 ana neden.

1. Doğru teknik ile temizlik yapılmadığı. Eski usül mop, paspas yada sentetik bez ile yapılan temizlikler de ortamda bulunan kir yada tozların dezenfekte edilmesinden ziyade, temizlenen mekanın bir kımına toplanarak zamanla kararmalara neden olmaktadır. Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi yanlış teknik uygulanan merdiven kenarları zamanla kararır mikrap üretir insan sağlığına zarar verdiği gibi imaj açısından da olumsuz görünmektedir. Malesef günümüz Temizlik firmaları yönetici yada şefleri "nasıl temizlik yapılır?" tekniklerini bilmediği için gelişi güzel eski usül ile temizlik yapmaktadır. İlk temizlikte göze batmayan bu detaylar zamanla ortaya çıkmaya başlar ve hatta temizliği mümkün olmayan hale geldikten sonra tadilat yoluna gidilmektedir. Malesef ki bu durumlar ciddi maliyet ve zaman kaybına neden olmaktadır. 

kirli merdiven

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. neden ise, hizmet desteği alınan firma personellerinin kurum yada kuruluşların kurumsal kimliklerine riayet etmedikler bu nedenden ötürüde şirket içi disiplini bozduğundan dolayu firma değiştirme taleplerinde bulunmaktadırlar.

2016 yılı içerisinde EBMR Grup Kurumsal Temizlik Hizmetleri tarafından özel sektörde düzenli ofis temizliğinde verilen toplam teklif sayısı: 3748tir. iş iptal edilen teklif sayısı: 970. Sözleşme yapılan teklif sayısı: 2442 adettir. 3748 teklif içerisinden 336 adet teklif ilk etapda teklif toplam bedeli yüksek olduğundan kabul görmemiş fakat tercih edilen temizlik şirketlerinin yukarıda belirttiğimiz 1. ve 2. maddelere riayet etmemeleri sebebi ile, EBMR Grup Kurumsal Temizlik Hizmetleri bünyesinde katılmışlardır. Teklif ortalamalarına ve tercih edilme oranlarına baktığımız zaman görülüyor ki Kurumsal iletişim kurallarına riayet eden ve Temizlik detaylarına dikkat eden kısaca vermiş olduğu hizmeti layığı ile yerine getiren, Ankara'da lider kurumsal temizlik firması ünvanını haketmiş bulunmaktayız.