Temizlik Personel Temini Avantajları

Murat RANDA - 2017-02-20


Ankara temizlik şirketleri tarafından sunulan temizlik personel temini aslında bir çok yönetici firma tarafından yanlış kullanılmaktadır. EBMR Grup Kurumsal Temizlik Hizmetleri bünyesinden talep edeceğiniz personel temini konusunda,

 1. Personelin sosyal güvencesini garanti altına almış olur,      
  1. Her personelin AGİ ve SGK giderleri yüklenici tarafından karşılanır. Bu sayede personel hakkı yenmez, işveren takip zamanından kazanır.
 2. İşveren işleri aksamaz,
  1.   Her kurum ve kuruluşlarda yaşanan personel şahsi sebeplerden ötürü işe gelmemesi izin alması gibi problemler ortadan kalkar, görevli personelin gelmediği gün, yüklenici firma derhal geçici personel atamaktadır. Personel alım süreci ortadan kalkmış olur insan Kaynakları yükü hafifler.
 3. Eğitim almış personeller,
  1.  Personel iş başlangıcı öncesi verilen eğitimler çoğu zaman maliyet ve zaman kaybına neden olmaktadır. EBMR Grup Kurumsal Temizlik Hizmetleri bünyesindeki yönetici kadrosuda dahil olmak üzere “Kurumsal iletişim eğitimi” almıştır.
 4. Konusunda tecrübeli personeller ve malzemeden tasarruf,
  1.  EBMR Grup bünyesindeki her personel temizlik konusunda gerekli eğitimleri almış, hangi ürünler ile daha faydalı ve hijyenik ortamlar hale getirebileceğini bilmektedir, bu sayede kullanılacak ürünlerden de tasarruf edilmektedir. Piyasaya göre, sektöründe daha yüksek iskontolar ile malzeme alım avantajı.
 5. Doğru Malzeme ile uzun ömürlü kullanım,
  1. Temizlikte kullanılacak ürünler personel şefi tarafından atanarak, doğru malzeme ile en hijyenik temizlik ve ürünün uygulandığı yüzeyde uzun ömür kullanım sağlamaktadır.
 6.  Kılık Kıyafet,
  1. Özel yada kamu kuruluşlarında hizmet veren her personel imajı ile temsil ettiği kurum hakkında karşı tarafa fikir vermektedir. EBMR Grup Kurumsal Temizlik Hizmetleri temin ettiği ve kendi bünyesindeki mobil ekiplerde dahil olmak üzere, personeller tek tip kıyafet ile, hizmet verdiği kurum imajını önemsemektedir.
 7. Kurum eşyaları ve demirbaş malzemeler,
  1. Hizmet eden her insanın hataları olabilmektedir. Kurum ve kuruluşlarda hizmet eden personellerin en ufak hataları bazen maddi olarak büyük zararlara yol açabiliyor. İşveren personel temini ile bu zararları sözleşme ile garanti altına almış oluyor.
 8. İşverene getiri;
  1. Hizmet karşılığında kesilecek hak ediş faturası gider olarak gösterileceğinden tamamı yıllık baz da vergilerden düşülerek işletmeye ekstradan maliyet getirmesi.
 9. Kurum İmajı;
  1.  EBMR Grup Kurumsal Hizmetler bünyesindeki koordinatör ve iş başı şefleri, İnşaat ürünleri (seramik, doğal taş, ahşap doğrama vs.) hakkında gerekli ürün kullanım eğitimleri almış ve imaj zedeleyecek ürünler kullanmamaktadır.