Ankara Dış Cephe Cam Temizliği

Murat RANDA - 2017-04-28


Mevsimlerin yaza dönmesiyle birlikte başlayan dış cephe temizlik hizmetleri Ankara'da bir çok temizlik şirketleri tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Fakat, özellikle yüksekte çalışılacak dış cephe cam temizlik hizmetlerinde sözleşme yapılan temizlik şirketinin çok iyi araştırılması gerekmektedir. Çünki dış cephe cam temziliği hizmetleri büyük risk taşıyan ve iş güvenliği kurallarını harfiyen yerine getirilmesi gereken bir hizmettir. 

dış cephe cam temizliği

Özellikle son yıllarda sık duyduğumuz iş kazaları nedeni ile işverenlerinde zora düştüğü aşikardır. Ankara'da dış cephe cam ve kompozit temizliği yapan temizlik şirketleri, resmi açıdan çok iyi incelemek gerekmektedir. Başta iş güvenliği sertifikalarını sorgulamak ve daha sonra çalışacak personelin yüksekte çalışma sertifikasını sorgulamak hizmeti almadan önce ilk yapılması gereken işlemlerdir. 

Profesyonel anlamda yapılan dış cephe cam temizliği hizmetleri ,personelin kalifiyesine göre silinen camlarda kullanılan kimyasallar sayesinde, camların uzun süre kirlenmemesi sağlanmakla birlikte, camlardaki zamanla oluşan kireç yanıkları, veyahut çiziklerde bir nebze giderilmektedir. Yükselikliği 23 metreyi geçmeyen dış cephe temizlik hizmetlerinde personel yükseltici platform kullanılmaktadır. Personel yükseltici platformların temizlik yapılacak dış cephenin ulaşılması mümkün olmadığı yerlerde manlif yada örümcek personel yükselticide kullanılmaktadır. Dış cephe temizlik işlerinde kullanılacak olan platformlarında, hizmete başlamadan önce mutlak suretle bakım evrakları ve iş güvenliği evraklarıda sorgulanmalıdır. 

profesyonel_cephe_temizliği

Yükseklikliği 23 metreyi geçen ve 60 metreye kadar olan dış cephe temzilik işlerinde ise yine vinç kullanılmaktadır. Vinçlerin kullanımı söz konusu olmadığı takdirde, dış cephe temizlik yapılacak olan yerlerde mimari duruma göre asma iskele veyahut dağcı cam temizlik ekibi ile bu hizmet sürdürebilmektedir. 

Ankara dış cephe cam temizliği yapan temizlik şirketleri arasında, uyguladığı iş güvenliği politikaları sayesinde EBMR Grup Kurumsal Temizlik Hizmetleri en çok tercih edilen temizlik şirketleri arasında yer almanın haklı gururunu yaşamaktadır. 

mağaza_cephe_temizliği

Özellikle sezonın açılması ve iş yoğunluğu nedeni ile, önceden teklif alınması ve sözleşme imzalanması iş programını aksatmamasında büyük rol oynadığı gibi, erken rezervasyon nedeni ilede %10 dış cephe temizliği indiriminden de faydanabilirsiniz.